Boss Ambalaj - Karton Çanta - Kraft Çanta - Kağıt Çanta
Hafta içi: 09:00 - 18:30
TEKLİF İSTE

Formu doldurarak teklif isteyebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapılacaktır.Kağıt ve Karton Çantanın Türkiye’deki Tarihi

Türkiye’de karton çanta imalatı ilk olarak 1980’li yılların sonu, 1990’ların başlarında yapılmıştır. İlk üretilmeye başlandığında maliyet bakımından yüksek rakamlarda çıktığı için, daha çok kaliteli giyim mağazalarının ve kurumsal firmaların tercih ettiği bir ürün olmuştur. Ancak gelişen matbaacılık sektörü ile birlikte, kağıt ve karton çantatüketimi arttığı gibi maliyetler de aşağılara inmiştir.İlk dönemlerde daha çok el işçiliğine dayalı bir ürün olan kağıt ve karton çantalar, basımı yapıldıktan sonra katlama ve kırım işlemleri büyük oranda makine de ancak yapıştırma ve ip saplarının takılması gibi uygulamalar ise tamamen insana dayalı el işçiliği ile yapılmaktaydı. Dolayısıyla yüksek tirajlı siparişlerde teslimat süresinin geç olması, el işçiliğinin fazla olmasıyla birlikte oluşan yüksek maliyetler, karton çantadan ziyade, plastik poşet kullanımını artırmıştır.Ancak günümüzde, gelişen matbaacılık sektörü ile birlikte, Kağıt Çanta büyük bir bölümü makinede el değmeden yapılmaktadır. Basılı kağıdın makineye yüklenmesiyle birlikte, kırım, katlama, kağıt sap takma ve yapıştırma işlemlerinin yapıldığı entegre makinelerin üretimi, kağıt ve karton çanta maliyetlerinde düşüş yaşatırken, bu ürüne talebi de artırmıştır.

Ülkemizde, başta İstanbul olmak üzere, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimize bulunan kağıt ve karton çanta imalat tesislerinin, yüksek yatırım maliyetleriyle gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde, doğaya ve insana zararlı olan plastik poşetlerin yerini, artık hem çevreye katkısı hem de geri dönüşümü kolay olan kağıt ve karton çantalar almıştır.Bir çok ülkede hükümetler, kağıt ve karton çanta kullanımının artırımı ile ilgili farklı projeler üretirken, ülkemizde de bir çok yerel yönetimler kağıt ve Karton çanta kullanımına yönelik projeler hazırlamaktadırlar. Bu ürüne artan talep, doğal olarak yatırımcıların da bu alanda yatırım yapmalarını sağlamakla birlikte yeni istihdam alanları da oluşturmaktadır. Tüm bu açıklamalar doğrultusunda, hangi sektör olursa olsun, kağıt çanta ve karton çantaihtiyacı duyanlara, en ekonomik ve en iyi çözümü sunan Boss Ambalaj, bu alanda tüm firmaların çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Kağıt ve karton çanta ihtiyaçlarınıza en doğru cevabı Boss Ambalaj da bulabilirsiniz.

Ürünlerimiz

Boss ambalaj olarak sizler için ürettiğimiz ürünler.

Copyright © 2017 - Bossambalaj.com
Web Tasarım